02166979039 info@arshhost.ir
انتخاب برگه

کرم پودر دائم | تزریق بوتاکس | میکرونیدلینگ | آموزش تزریق فیلر| آموزش میکرونیدلینگ| تزریق فیلر

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک روش جوانسازی پوست با استفاده از شکل تصفیه شده و بی خطر سم بوتولینوم است که از یک نوع باکتری خوب تولید می شود.

تزریق بوتاکس یک روش عالی برای کاهش سریع چین و چروک صورت و بدون انجام عمل جراحی می باشد.

سم بوتولینوم یک ماده شیمیایی خاص غیر مضر برای فلج کردن موقت ماهیچه های کوچک صورت است که در ایجاد چین و چروک نقش دارند.

این ماده سمی تنها زمانی برای شما خطرناک است که بیش از اندازه استفاده شود. به همین دلیل حتما مقدار مورد نیاز شما باید توسط متخصص زیبایی و پوست یا جراح پلاستیک مشخص شود.

بوتاکس

آموزش بوتاکس

بوتاکس یکی از روش های اثبات شده برای جوان سازی پوست است. در ابتدا از تزریق سم بوتولینوم برای تسکین دردهای میگرنی استفاده می شد؛ اما دانشمندان کم کم متوجه شدند که این سم تصفیه شده علاوه بر کاهش دردهای میگرنی می تواند خطوط چین و چروک را نیز برطرف کرده و شروع به آزمایش آن در بحث زیبایی کردند و نهایتاً به نتایج خوبی دست یافتند؛ اما آیا این تزریق مانند تزریق آمپول های معمولی ساده است و هر کسی می تواند آن را انجام دهد؟ یا نیاز به آموزش های تخصصی دارد؟

مراحل انجام تزریق بوتاکس

ما در ادامه شما را با نحوه  آموزش تزریق بوتاکس آشنا می کنیم. اما به این نکته توجه داشته باشید که هر چند بر اساس فیلم های آموزشی ممکن است این تزریق ساده به نظر برسد اما اصلاً کار ساده ای نیست و کاملاً نیاز به تخصص و شناخت آناتومی بدن دارد. پس اینجا فقط یک آموزش مختصر برای اطلاع بیشتر به افرادی که می خواهند این کار را برای جوان‌سازی پوستشان انجام دهند داده می شود.

آموزش تزریق بوتاکس

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

اولین مرحله بعد از تصمیم به انجام بوتاکس مشورت با یک پزشک متخصص پوست یا جراح زیبایی است. پزشک باید ابتدا شرایط شما را برای انجام بوتاکس بررسی کند؛ زیرا هر کسی در هر شرایطی نمی تواند این کار را انجام دهد. انجام بوتاکس در شرایط زیر ممنوع است:

 • بارداری
 • شیردهی
 • داشتن بیماری های عصبی مانند ام اس
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون

اگر این موضوع بررسی نشود و فرد در یکی از این شرایط تزریق را انجام دهد دچار عوارض خطرناک و جبران ناپذیری خواهد شد.

در مرحله بعد پزشک متخصص باید چهره شما را بررسی کند تا ببیند در کدام قسمت ها و به چه مقدار تزریق بوتاکس نیاز دارید. این کار فقط باید توسط متخصص انجام شود که به خوبی نسبت به مکان های عضلات صورت آگاه است و می داند کدام چروک به خاطر کدام عضله ایجاد شده و باید فلج شود تا چروک از بین برود. همچنین مقدار و تعداد تزریق بر قیمت نهایی تزریق انجام شده نیز تأثیر خواهد گذاشت.

قبل از انجام بوتاکس فرد نیاز به آمادگی خاصی ندارد؛ تنها در صورت عادت به مصرف الکل، باید از یک هفته قبل از تزریق الکل مصرف نکند. در مورد مصرف قرص های رقیق کننده خون مانند آسپرین نیز باید از یک هفته قبل مصرفشان را قطع کند و در مورد واکنش های آلرژیک فرد متقاضی نیز حتماً از او سؤال بپرسید.

در جلسه تزریق فرد باید قبل از تزریق کاملاً صورت خود را با آب و ماده شوینده مناسب شسته و خشک کند و هیچ گونه آرایشی نباید روی صورت فرد باشد. می توانید از مواد خنک کننده یا بی حسی های ضعیف موضعی در مکان های تزریق برای به حداقل رساندن درد نیز استفاده کنید.

فیلر یا پرکننده های صورت چیست؟

پرکننده های صورت موادی هستند که از ترکیباتی مانند کلاژن (پروتئین پوست)، اسید هیالورونیک (ماده ای که باعث مرطوب نگه داشتن پوست می شود) و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت ساخته می شوند. این مواد برای کاهش یا از بین بردن کامل چین و چروک ها، فرورفتگی های اسکار یا همان جای جوش های معروف، حجیم کردن لب ها و جایگزینی کاهش حجم بافت نرم از طریق تزریق در صورت (مثلا برای ایجاد گونه) استفاده می شوند. با افزایش سن، پوست ما بیشتر در معرض چین و چروک و افتادگی قرار می گیرد. زیرا هرچه سن بیشتر می شود، به طور طبیعی میزان کلاژنی که پوست تولید می کند کمتر خواهد شد و همین امر خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته پوست را کاهش می دهد. در نتیجه باید با مواد کلاژن ساز و رطوبت رسان مانند انواع فیلرها یا محصولات دارای کلاژن و مواد غذایی مناسب این کمبود را جبران کنیم.

تزریق فیلر برای جوانسازی پوست چگونه عمل می کند؟

فیلرها محلول های موقت و طولانی مدت هستند که از طریق چند تزریق کوچک در نواحی خاصی از صورت که طبق تشخیص متخصص نیاز باشد، تزریق می شوند. انواع مختلفی از فیلر صورت موجود است. متخصص زیبایی می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید کدام یک از انواع فیلرها برای شما مناسب است.

تزریق فیلر برای جوانسازی پوست

انواع فیلرهای پوستی

فیلرها یا مواد پرکننده پوستی بسته به نتیجه ای که از آن ها انتظار داریم متفاوت می باشند. متداول ترین انواع فیلرها عبارتند از:

کلسیم هیدروکسی لپاتیت

هیدروکسی لپاتیت کلسیم به طور طبیعی در استخوان های انسان یافت می شود و یک ترکیب معدنی است. این نوع فیلر اغلب در موارد زیر استفاده می شود:

 • چین های متوسط ​​تا شدید مانند چین های بینی، خطوط ماریوت و خطوط اخم
 • تزریق گونه
 • برای افرادی که به دلیل مصرف برخی از داروها در جاهایی از صورت بافت های پوستی را از دست داده اند.

آموزش تزریق فیلر

یکی از روش های جوانسازی پوست که اخیرا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، تزریق فیلر می باشد. استفاده از تزریق فیلر به اوایل سال 1800 بر می گردد اما در آن زمان نتوانست تاییدیه های لازم برای استفاده گسترده را بگیرد و در سال 1981 برای اولین بار سازمان داروی جهانی استفاده از برخی فیلرها را برای زیبایی تایید کرد. انجام این کار کاملا نیاز به دانش و تخصص دارد و ما در این مطلب تنها برای آگاهی بیشتر ، شما را با آموزش تزریق فیلر آشنا می کنیم.

آموزش تزریق فیلر

اولین گام برای تزریق فیلر

وقتی شما به متخصص زیبایی یا پوست که تزریق فیلر را انجام می دهد مراجعه کنید، با یک معاینه بصری به شما خواهد گفت که در چه قسمت هایی از پوستتان و به چه مقدار تزریق فیلر نیاز دارید. ممکن است پزشک برای درمان کامل شما چند جلسه را تعیین کند و یک جلسه کافی نباشد. به عنوان اولین اقدام برای تزریق فیلر پزشک توصیه هایی را برای قبل از تزریق به شما خواهد گفت که به شکل زیر هستند:

 تزریق فیلر

 

جوانسازی پوست صورت با کرم پودر دائم

استفاده از کرم پودر دائم برای پوست صورت یا مزووایت یکی از روش هایی است که جوانی و شادابی را به پوست صورت بر می گرداند. خیلی از افراد هستند که از پوست صورتشان به خاطر تیرگی و یا لک ها و کک و مک هایی که دارد ناراضی هستند. این افراد روش های مختلفی را به کار برده اند ولی نتیجه دلخواهشان را نگرفته اند. روش جوانسازی پوست صورت با کرم پودر دائم به راحتی و با عوارض در حد صفر می تواند ظاهر این افراد را بسیار زیباتر و جوان تر جلوه دهد.

جوانسازی پوست صورت با کرم پودر دائم توسط روش میکرونیدلینگ انجام می شود و طی این روش رنگ دانه ها را با سوزن های بسیار ظریف و باریک وارد لایه های پوست صورت می کنند. روش جوانسازی پوست صورت با کرم پودر دائم یا مزووایت برای افرادی که در اثر بیماری رنگدانه های پوست خود را از دست داده اند نیز کاربرد دارد. در این روش رنگدانه های تزریق شده به لایه های پوست فرد، عمل کلاژن سازی و الاستین سازی را در پوست تحریک می کنند.

زادگاه این روش کشور لهستان است و در آسیا با نام های  BB GLOW ~ GLASSاین روش را می شناسند. این روش با تاثیر خوب و سریعی که بر زیبایی صورت افراد دارد خیلی زود در بین تعداد بسیار زیادی از کشورها رایج شده است.

جوانسازی پوست صورت با کرم پودر دائم

 

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلیگ یک روش درمانی برای جوان سازی پوست و رفع عوارض پوستی است که به طور کلی بافت پوست را ترمیم کرده و تولید کلاژن پوست را تحریک می کند. کلاژن نوعی پروتئین در پوست است که وظیفه آن افزایش خاصیت الاستیسیته پوست می باشد. با افزایش سن میزان تولید این ماده در بدن به صورت طبیعی کاهش پیدا می کند و همین امر موجب پیری پوست خواهد شد.

در نتیجه باید با روش هایی مانند میکرونیدلینگ میزان تولید کلاژن را افزایش داد تا پوست جوان تر شود. در این روش از یک دستگاه با سوزن هایی که ضخامت آن ها بین 0.5 تا 2.5 میلی متر متغیر هستند و به یک قلم الکترونیکی وصل می شوند، استفاده می کنند. این قلم سوزنی لایه رویی پوست را خراش می دهد و باعث خونریزی کمی می شود و زخم های ریزی ایجاد می کند.

با این کار به لایه های زیرین دست پیدا کرده و آن ها را برای ساخت کلاژن بیشتر تحریک خواهد کرد. معمولاً از این روش به صورت ترکیبی با روش PRP یعنی استفاده موضعی از پلاسمای غنی با پلاکت برای بهبود سریع تر استفاده می شود.

آیا میکرونیدلینگ واقعاً موثر است؟

بله. اگر این کار توسط یک متخصص پوست حرفه ای انجام شود، می تواند به خوبی سلول های مرده تجمع یافته روی پوست را از بین ببرد و با تحریک کلاژن پوست شما را جوان تر کند. همچنین می تواند بهتر از لیزردرمانی برای رفع جای جوش عمل نماید. افرادی که دچار پیری زودرس و شل شدگی پوست شده اند می توانند از این روش به عنوان یک روش موثر استفاده کنند. میکرونیدلینگ توناژ رنگی پوست را نیز یک دست خواهد کرد.

کاربردهای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ اغلب در صورت شما برای رفع موارد زیر استفاده می شود:

 • جای جوش
 • لکه های پیری (که به آن ها لکه های خورشیدی نیز گفته می شود)
 • خطوط و چین و چروک
 • منافذ بزرگ
 • انواع اسکارهای دیگر
 • کاهش شل شدگی و کشیدگی پوست
 • رنگ پوست ناهموار

علاوه بر درمان عوارض پوست صورت، از میکرونیدلینگ گاهی اوقات برای درمان علائم کشیدگی در سایر نواحی بدن استفاده می شود؛ مثلاً میکرونیدلینگ هنگام ترکیب با مواد پرکننده برای کاهش شل شدگی پوست در ران و ناحیه شکم موثر است.

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

میکرونیدلینگ با درد کمی همراه است که اگر توسط یک متخصص پوست حرفه ای انجام شود درد آن به حداقل می رسد. بلافاصله بعد از انجام میکرونیدلینگ نیز به دلیل خراش هایی که با قلم سوزنی ایجاد شده است التهاب و قرمزی امری طبیعی خواهد بود. برخی افراد ترجیح می دهند این کار را در خانه با دستگاه های کوچک خانگی انجام دهند.

در این صورت اگر مهارت کافی نداشته باشند امکان افزایش درد، سوزش و عوارض جانبی دیگر وجود خواهد داشت. به علاوه زمانی که شما نزد پزشک این کار را انجام می دهید به شما توصیه های مراقبتی می کند که برای بهبود بسیار مفید هستند. بنابراین اگر در خانه هم این کار را انجام دادید حتماً در مورد مراقبت های بعد از آن اطلاعات لازم را کسب کرده و به آن ها عمل کنید.

آموزش میکرونیدلینگ

همان طور که می دانید میکرونیدلینگ یکی از روش های جوان سازی و درمان برخی از عوارض پوستی مانند جای جوش و اسکار می باشد. این عمل زیبایی هم توسط پزشکان متخصص پوست و هم به صورت خانگی با دستگاه های کوچک که زیاد حرفه ای نیستند، انجام می شود. انجام این کار در خانه به دلیل حساسیت پوست و نیاز به مهارت برای انجام آن توصیه نمی شود، زیرا می تواند عوارض خطرناکی مانند انواع عفونت های پوستی را ایجاد کند. به علاوه ممکن است شما نیاز به انجام این روش نداشته باشید و روش های دیگری برای شما نتیجه دهد. بنابراین بهتر است حتما در این مورد با یک پزشک متخصص و با تجربه در زمینه میکرونیدلینگ مشورت کنید و بعد برای این کار تصمیم بگیرید.

مراحل انجام میکرونیدلینگ

برای انجام میکرونیدلینگ به روش حرفه ای با نتیجه ای مطلوب باید مراحل زیر به ترتیب طی شوند.

 1. مشاوره با یک پزشک متخصص پوست و آمادگی برای میکرونیدلینگ

قبل از اینکه بخواهید برای انجام میکرونیدلینگ تصمیم بگیرید باید حتما با یک پزشک متخصص پوست صحبت کنید. با اینکه میکرونیدلینگ روشی کارآمد است، اما برای درمان همه نوع عوارض پوستی استفاده نمی شود. از طرفی پزشک در مورد سابقه بیماری شما و شرایطتان سوالاتی می پرسد.

اگر بیماری هایی مانند هموفیلی، صرع و یا دیابت داشته باشید به هیچ وجه نباید میکرونیدلینگ انجام دهید. همچنین در صورت باردار بودن، داشتن تبخال یا سرماخوردگی باید اجازه دهید به شرایط نرمال برگردید و بعد این عمل زیبایی را انجام دهید. پزشک از شما در مورد مصرف مواد مخدر، الکل، آنتی بیوتیک و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین نیز سوال می کند. حداقل از یک هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ نباید این موارد استفاده شوند، زیرا می توانند منجر به خونریزی شدید گردند.

 در جلسه مشاوره باید هر نوع سوالی که برایتان در مورد این روش پیش آمده است را از پزشک بپرسید و یک دیدگاه واقع گرایانه داشته باشید. پزشک نیز همه موارد مهم و نتیجه این کار را باید به طور کامل برایتان توضیح دهد تا انتظار نابجایی از این روش نداشته باشید. در جلسه مشاوره همچنین تعداد جلسات مورد نیاز شما برای درمان کامل مشخص می شود. معمولا حداقل چهار جلسه با فاصله زمانی یک ماهه در نظر گرفته خواهد شد. افرادی که عمل زیبایی صورت انجام داده اند تا یک سال و افرادی که لیزردرمانی تهاجمی انجام داده اند تا یک هفته بعد از درمان، نمی توانند میکرونیدلینگ کنند.

مراحل انجام میکرونیدلینگ

 1. آماده سازی فرد برای انجام میکرونیدلینگ

در صورتی که این کار را در کلینیک های زیبایی یا مطب پزشک انجام دهید قبل از انجام میکرونیدلینگ، پرستار یا دستیار پزشک شما را برای این کار آماده می کند. معمولا یک لباس یک بار مصرف به شما داده می شود تا بپوشید. یک کلاه یک بار مصرف نیز روی سرتان قرار داده می شود تا موهایتان در هنگام انجام کار مزاحمتی ایجاد نکند. سپس روی صندلی مخصوص نشسته و کرم یا مواد بی حسی موضعی روی صورتتان زده می شود. زیرا این روش با درد همراه است و حتما باید بی حسی زده شود.

 1. انجام میکرونیدلینگ روی صورت

ما در این بخش به شما اطلاعاتی در زمینه آموزش میکرولیدینگ خواهیم داد.

حالا صورت شما کاملا برای انجام کار آماده است. برای میکرونیدلینگ از یک دستگاه بخصوص الکترونیکی استفاده می شود که یک قلم به آن متصل است. به این قلم سوزن های ریز با ضخامت های 0.5 تا 2.5 میلی متر وصل شده است که با تنظیم درجه قلم سوزن مورد نظر در جایگاه اصلی قرار می گیرد. به طور کلی دو نوع میکرونیدلینگ سطحی و عمقی وجود دارد. در میکرونیدلینگ سطحی که جوان سازی اولیه پوست را انجام می دهد از سوزن های 0.5 میلی متری که تا عمق 0.5 میلی متر در پوست فرو می روند استفاده می شود. اما برای جای جوش های عمیق و از بین بردن چروک های شدید تر از سوزن های ضخیم تر که تا 3 میلی متر هم خراش ایجاد می کنند و کاملا وارد لایه زیرین پوست می شوند، استفاده می شود تا به خوبی تولید کلاژن پوست تحریک شود.

در مناطق نازک مانند پیشانی فقط از سوزن 0.5 میلی متر استفاده می کنند. هر قسمتی که انجام می شود با پنبه و مواد استریل پاک خواهد شد. به دلیل زخمی که با عبور قلم ایجاد می شود، استفاده از مواد استریل برای پاک کردن صورت و دستکش توسط فرد انجام دهنده ضروری است. در غیر این صورت احتمال بروز عفونت وجود دارد.

انجام میکرونیدلینگ روی صورت

 1. استفاده از داروهای تقویت کننده

وقتی به طور کامل میکرونیدلینگ انجام می شود، به دلیل تحریکاتی که روی پوست صورت گرفته است پوست آمادگی بسیار زیادی برای جذب مواد دارد. به همین دلیل در این مرحله بسته به عارضه پوستی و انتظار شما از میکرونیدلینگ پزشک از برخی کوکتل ها و مولتی ویتامین ها برای جوان سازی بیشتر پوست استفاده می کند.  البته استفاده از این مواد هزینه میکرونیدلینگ را افزایش می دهد اما نتیجه بهتری نیز ایجاد خواهد شد. بعد از زدن دارو پزشک 5 دقیقه به صورت شما استراحت می دهد و سپس پوست را به طور کامل با مواد استریل و گاز استریل تمیز می کند.

 1. استفاده از زینک اکساید

همان طور که متوجه شدید میکرونیدلینگ بر پایه ایجاد خراش های ریز روی صورت کار می کند. بنابراین بعد از انجام این عمل زیبایی پوست شما به شدت حساس می شود. بلافاصله بعد از 5 دقیقه ای که دارو روی پوست ماند، پزشک پوست را تمیز کرده و یک کاور با ضخامت از زینک اکساید که یک ضد آفتاب قوی است روی صورت شما می زند. به شما نیز توصیه می کند که بعد از خروج از مطب، هر 3 ساعت یک بار از ضد آفتاب با کیفیت و بی رنگ با SPF بالاتر از 30 استفاده کنید تا پوستتان دچار لکه نشود.