02166979039 info@arshhost.ir
انتخاب برگه

آموزش رفع خطای ویروسی بودن سایت به کمک گوگل وبمستر تولز‎ یا سرچ کنسول

 

نحوه رفع پیغام خطای امنیتی Google Webmaster Tools

برخی مواقع در وب سایت ها Phishing یا Malware تشخیص داده شود. فیشینگ مربوط به سرقت اطلاعات مهم مثل کلمه ی عبور، جزئیات حساب ها یا شماره کارت های بانکی و … که ازطریق صفحات جعلی و فقط به منظور بدست آوردن اطلاعات کاربران می باشد انجام می گردد. Malware شامل بدافزار هایی جهت آلوده کردن مثل ویروس ها ، کرم ها ، اسب های تروجان و جاسوس ها می باشد.

آموزش رفع خطای security warning reported attack page در سایت

شرایطی وجود دارد که ممکن است یک سایت توسط موتور جستجوی گوگل ویروسی تشخیص داده شود مثل وجود یک یا چند تگ <iframe> در میان کد های صفحات ، وجود یک یا چند تگ <Script> که منبع آن یک سایت منتشر کننده ی ویروسی باشد یا وجود فایل های مشکوک به ویروس Trojan و حفره های امنیتی در وب سایت .

در مرورگر هایی مانند فایرفاکس یا گوگل کروم که از Google Safe Browsing استفاده می کنند چنین سایت هایی برای بازدیدکنندگان ابتدا با یک صفحه ی اخطار مبنی بر آلوده بودن وب سایت مربوطه نمایش داده می شود. صفحاتی مشابه تصاویر ذیل را خواهید دید:

برای رفع این مشکل باید وب سایت خود را ابتدا از فایل های آلوده یا عوامل تشخیص سایت به عنوان سایت آلوده پاکسازی نمایید سپس سایت را در Google Webmaster tools ثبت نمایید و درخواست بازنگری مجدد سایت را به گوگل ارسال کنید. بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید:

  • از طریق لینک زیر وارد Google Webmaster شوید.

http://www.google.com/webmasters/tools

  • اطلاعات اکانت جیمیل خود را که قبلا با آن در گوگل وب مستر ثبت نام نموده اید را وارد کنید. بر روی Sign in کلیک کنید.

  • پس از ورود به گوگل وب مستر در صفحه ی خوش آمد گویی می توانید اول سایت خود را Add کنید. بدین منظور در فیلد مقابل ADD Site ، نام دامنه ی سایت خود را وارد نموده و بر روی ADD SITE کلیک کنید.

  • پس از افزودن سایت یک فایل HTML جهت تایید سایت برای شما ایجاد می گردد که باید فایل مربوطه را بر روی هاست آپلود کنید سپس بر روی لینک تایید در مرحله ی 3 کلیک نمایید تا سایت شما تایید یا Verify شود.

  • سپس مطابق تصویر بر روی دکمه ی Continue کلیک کنید.

  • پس از ورود به داشبورد وب سایت مورد نظر از نویگیشن سمت چپ صفحه ، گزینه ی Malware را انتخاب نمایید.

 

  • در این قسمت پیغام خطایی (warning) به رنگ زرد مبنی بر تشخیص کدهای آلوده در وب سایت شما نمایش داده خواهد شد. در قسمت Sample Of URLs with Malware نیز لینک صفحات مورد نظر به همراه نوع ویروس یا فایل آلوده نیز مشخص شده است.
  • زمانیکه سایت خود را پاکسازی کردید می بایست در این قسمت بر روی دکمه ی Review A Request جهت ارسال درخواست بازنگری کلیک کنید.

 

  • در صفحه ی ارسال درخواست بازنگری می بایست تیک مربوط به گزینه ی I Certify that I have removed badware or badware links from my site …… را فعال نمایید بدین معنی که تایید می کنید فایل های آلوده را از سایت حذف نموده اید و در قسمت Comment about the review request نیز می توانید متن درخواست خود را وارد نمایید که اختیاری می باشد. در آخر بر روی ok کلیک کنید.

پس از انجام موارد فوق پیغامی مبنی بر تایید درخواست بازنگری مشابه Your request for review was accepted. Please check back later to view the result of your request دریافت خواهید کرد که معمولا بین 48 تا 72 ساعت زمان نیاز است تا سایت به حالت عادی برگشت داده شود و از لیست سیاه گوگل خارج شود.