02166979039 info@arshhost.ir
انتخاب برگه

این یک متن رپرتاژ خبری میباشد تمامی مسئولیت این رپرتاژ بر عهده قالیشویی راگا میباشد .

قالیشویی

در کشور ما ایران قالیشویی یک سنت دیرینه است و از دیرباز این کار انجام می شده است، در حال حاضر افراد دیگر روش های سنتی شستشوی قالی را فراموش کرده اند و آنها قالی و فرش ها و حتی مبلمان و موکت های خود را به شرکت های قالیشویی می سپارند بنابراین روش سنتی تا حدودی دیگر جایی در منازل ندارد. این شرکت ها حتی به بازسازی قالی ها می پردازند و اگر قالی و یا فرشی کهنه و یا پاره شده باشد آن را کاملا درست می کنند و در یک شرکت قالیشویی به شکل معمول فوگری، شیرازه پیچی، ریشه زنی، دارکشی، رفع سوختگی و ترمیم هر نوع قالی و فرش و گبه و فرش های سنتی، مبلمان و موکت به صورت روزانه انجام می شود.

امروزه و با رونق گرفتن شغل های خدماتی ، قالیشویی نیز بعنوان یک شغل خدماتی رونق گرفته است. عوامل زیادی در رونق گرفتن مشاغل خدماتی نقش دارند . پیشرفت تکنولوژی ، وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه ، تغییر شیوه ی زندگی کردن و … همگی در ترویج و توسعه مشاغل خانگی نقش دارند.شاید برای شما سوال پیش بیاید که این عوامل چگونه در ترویج شغل های خدماتی نقش دارند . ما در ادامه به نقش هر یک در ترویج خدمات قالیشویی که یک شغل خدماتی است اشاره میکنیم.

تاثیر پیشرفت تکنولوژی در ترویج کارخانه قالیشویی بعنوان شغلی خدماتی

پیشرفت تکنولوژی چگونه باعث ترویج شغل قالیشویی ها میشود؟ پاسخ این سوال واضح است . به دلیل این که اگر دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک وجود نداشتند،کمتر کسی به فکر این میفتاد که یک قالیشویی راه بیاندازد و بخواهد تمام فرش هایی را که تحویل گرفته با دست و به روش سنتی شستشو دهد. چون همانطور که میدانید شستشوی فرش به روش سنتی کاری بسیار طاقت فرسا و وقت گیر است و اگر کسی بخواهد مدام این کار را انجام دهد قطعا خسته شده و از عهده ی آن برنخواهد آمد و از طرفی خانواده ای که فرش زیر پایش را برای شستشو به کارخانه قالیشویی تحویل میدهد، انتظار دارد که شستشوی فرش و تحویل آن با سرعت هرچه تمام انجام پذیرد و این کار جز با استفاده از دستگاه های قالیشویی امکان پذیر نیست. اما امروزه با پدید آمدن دستگاه ها و تجهیزات قالیشویی صنعتی و پیشرفته خیلی ها با تهیه آن ها کارخانه قالیشویی راه اندازی کرده اند و از این راه برای خود شغلی مناسب دست و پا کرده اند.

در یک قالیشویی چه کارهایی انجام می شود:

 • خدمات منظم: هر روز خدمات فرش و خشکشویی به صورت منظم ارائه می شود. و مشتریان عزیز می توانند زمان سرویس دهی خود را با زمان دقیق مورد بررسی و تطابق قرار دهند.

 • استفاده از افراد با سابقه کار خوب ، انجام خدمات با استفاده از وسایل روزانه. لازم به ذکر است که شرکت قالیشویی تمام خدمات شستشوی فرش ، پالایش و … را تحت پرسنل متخصص و کارآمد باید انجام می دهد.

 • همه فرشها طبق استاندارد ناهموار و یا تحت شرایط مختلف سرویس قرار دارند. نظافت فرش و شستن قالی و تعمیر فرش طبق موازین مبانی اسلامی انجام می شود. فرش را با مواد شوینده عالی تمیز و شستشو داده می شود. هدف ما جلب رضایت افراد است.

 • خدمات حمل و نقل فرش‌ها بستگی به شرکت قالیشویی دارد و با بهترین کیفیت ممکن، به‌صورت لول و کاور شده، معمولا فرش ها تحویل داده می شوند.

 • تعمیر و نگهداری فرش

تاثیر وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه در قالیشویی به عنوان شغلی خدماتی

قطعا وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه ، بر تمامی مشاغل خدماتی از جمله شستن فرشها تاثیر گذار است. یک خانواده ی روستایی را که وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد در نظر بگیرید . چنین خانواده ای سعی میکند تمام احتیاجاتش را خودش برطرف کند . برای تهیه ی غذا دامداری و کشاورزی میکند ، مسکن را خودش میسازد . نان میپزد ، لباس میدوزد و …یقینا چنین خانواده ای با این سبک زندگی و با این وضعیت اقتصادی هیچ گاه برای شستن فرش به کارخانه قالیشویی مراجعه نمیکند و به توسعه حرفه شستشوی قالی و به طور کلی مشاغل خدماتی نمیتواند کمکی کند.حالا یک خانواده ثروتمند در تهران را در نظر بگیرید، قطعا به خاطر سخت بودن شستشوی فرش، این کار را به عهده کارخانه قالیشویی میگذارد و حتی تعرفه قالیشویی هم برای چنین خانواده ای مهم نیست. پس خانواده ای با این وضعیت اقتصادی قطعا در ترویج حرفه شستشوی فرش و موکت و بطور کلی مشاغل خدماتی تاثیر گذار خواهد بود. حالا در نظر بگیرید وضعیت اقتصادی یک جامعه آنقدر خوب باشد که برای هیچ خانواده ای قیمت فرش شویی مهم نباشد. یقینا این شغل و همه مشاغل خدمات منازل در آن جامعه رونق بیشتری خواهند داشت.

تاثیر شیوه ی زندگی بر قالیشویی به عنوان شغلی خدماتی

این روزها زمان اهمیت بسیار زیادی در زندگی هر کس دارد. اگر نگاهی به زندگی قدیمی ها بیاندازید ، مواردی را مشاهده خواهید کرد که امروزه خیلی کم تر شاهد آن ها هستید. شب نشینی های متعدد ، نشست و برخاست های طولانی مدت، مدت زیادی را سپری کردن برای دوستان و آشنایان و… مواردی است که در زندگی قدیمی ها بیشتر مشاهده میشود تا امروزی ها. بی انصافی است اگر دلیل آن را بی احساس شدن انسان ها بدانیم. دلیل واقعی این تغییرات این است که مردم به ارزش واقعی زمان پی برده اند. برای امروزی ها زمان از خیلی چیزها و حتی شاید از پول مهمتر باشد . هر کسی به نوعی زمانی که در اختیار دارد را صرف موفقیت و پیشرفت خود میکند و مردم دیگر خیلی مایل به انجام فعالیت های وقتگیر نیستند . همین عامل باعث شده که مردم برای انجام کارهای وقتگیر پول پرداخت کنند اما زمان نه! به همین دلیل استقبال عمومی از کارهای خدماتی خیلی بیشتر از گذشته شده است و اگربعنوان مثال بخواهیم شرکت قالیشویی را در نظر بگیریم ، چون این کار وقت گیر است، مردمان امروزی که ارزش زیادی برای وقت خود قائل میشوند نسبت به قدیمی ها بیشتر به کارخانه های قالیشویی روی می آورند و این نشان میدهد که با تغییراتی که در شیوه ی زندگی انسان ها به وجود آمده شغل شستشوی قالی و موکت و بطور کلی مشاغل خدماتی توسعه بیشتری پیدا کرده اند. به خصوص در میان کلان شهرها که به دلیل هزینه ی بالای زندگی، ممکن است مردم چند شغل داشته باشند، خیلی ها اصلا وقت انجام کاری مثل شستشوی فرش راندارند .مثلا قالیشویی تهران با قالیشویی شهرستان و شهرهای کوچک متفاوت است. بخاطر اینکه شیوه ی زندگی در آن ها متفاوت است . یعنی تغییر در شیوه های زندگی می تواند در ترویج شغل قالیشویی و دیگر مشاغل خدماتی موثر باشد.

خدمات قالیشویی:

استفاده از افراد بسیار عالی و دارای مهارت در کار رای شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی یکی از اولین خدماتی است که در یک قالیشویی به شکل حرفه ای انجام می شود. هر شرکت قالیشویی دارای مجوزهای لازم از صنف مخصوص به خود است و قیمت و مصوب دولتی برای شستن توسط اتحادیه قیمت گذاری می شود.

ارائه خدماتی مانند:

 • شستشوی مبل و موکت

 • لکه گیری فرش

 • ترمیم ریشه فرش

 • رفع بید زدگی

 • دستگاه‌های اتوماتیک و تمام اتوماتیک در هر کارخانه قالیشویی مورد استفاده قرار می گیرند

 • استفاده از مواد شوینده با کیفیت و همچنین کیفیت شستشو

 • تحویل به موقع فرش به مشتری

 • دارای جواز کسب از اتحادیه قالیشویان

 • دادن رسید و فاکتور که حاوی مشخصات کامل قالی و انواع آنها است

 • شستشوی انواع فرش دستباف (مترمربع)

 • شستشوی انواع موکت

 • شستشوی فرش های ابریشمی

 • شستشویی انواع فرش ماشینی(متر مربع)

 • شستشوی درجه ۱ عالی به همراه لک برداری با بسته بندی انواع فرش ماشینی

 • شستشو و خدمات انواع گبه های دستباف

 • شیرازه نوار دوزی و سوزن کاری انواع فرشهای دستباف

 • خشکشویی فرش

 • خشکشویی موکت

 • خشکشویی مبلمان

 • رنگرزی کردن فرش

 • سرویس دهی سریع

 • نیروی کار بسیار متعهد

بررسی آینده کاری قالیشویی بعنوان یک شغل خدماتی

بسیار خب ، به برخی از عواملی که میتوانند در ترویج و گسترش کارخانجات قالیشویی موثر باشند اشاره کردیم و آن ها را بررسی نیز کردیم ، این بررسی ها و بررسی های کلی تر اغلب ثابت میکنند که شغل شستشوی قالی و موکت با گذر زمان نه تنها به خطر نمی افتد بلکه نیاز به آن بیشتر هم میشود. برای درک بهتر این موضوع آینده ی مواردی که در این شغل موثر بودند را بررسی میکنیم تا آینده ی کاری شغل این حرفه خدماتی نیز مشخص شود. اولین مورد پیشرفت تکنولوژی بود . بسیار واضح و روشن است که تکنولوژی روزبروز پیشرفته تر خواهد شد . دومین مورد وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه بود . اگر وضعیت اقتصاد در طول تاریخ را نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که با گذشت زمان وضعیت اقتصادی جوامع بهتر شده البته ممکن است برخی موارد را پیدا کنید که اقتصاد برخی کشورها گاهی دچار سقوط شده اما به طور کلی اگر نگاه کنید اقتصاد جوامع رشد کرده است و این رشد ادامه خواهد داشت. مورد سوم که تغییرات شیوه ی زندگی بود را اگر بررسی کنید متوجه خواهید شد که شهرنشینی در دنیا و در ایران در حال رشد است. و این امر به تغییر در شیوه ی زندگی منجر خواهد شد. پس نتیجه میگیریم که آینده کاری شستشوی قالی و موکت خوب است و اگر میخواهید یک کارخانه قالیشویی راه اندازی کنید ، از آینده ی این کار نترسید و این کار را انجام دهید.

قالیشویی مدرن:

برای اینکه روندی آسان را برای قالیشویی بکار برده شود از دستگاه های مدرن و اتوماتیک قالیشویی استفاده می شود تا بتوان این کار را آسان تر انجام داد. به شکل معمول هر شرکت قالیشویی دارای این نوع دستگاه های قالیشویی است که بهترین قالیشویی دارای این نوع تجهیزات مدرن است. یک شرکت قالیشویی هر نوع قالی و فرش، قالی های ابریشمی، موکت ها و حتی مبلمان را نیز می شوید و با استفاده از دستگاه های مکانیزه سعی می کند به تار و پود قالی ها هیچ گونه آسیبی نرساند، جندین نوع دستگاه با روند کار مشخص در کارخانه قالیشویی وجود دارد که این چند نوع دستگاه برای یک شرکت خدمات قالیشویی یک اصل و ضرورت محسوب می شوند. در قالیشویی ها باید اصول بهداشتی به خوبی و درستی رعایت شود، اگر از دستگاه های پیشرفته و مدرن در یک شرکت قالیشویی استفاده شود قطعا میزان مصرف اب نیز پایبن می آید و هم چنین قالی ها نیز از طول عمر بالاتری برخوردار خواهند شد. بنابراین یک قالیشویی مدرن باید از دستگاه های پیشرفته برای قالیشویی خود استفاده کند.

شرکت قالیشویی:

یک شرکت خدمات قالیشویی با ارائه مجموعه ای از خدمات و قیمت های رقابتی که به گزینه ای برتر تبدیل می شود ، این شرکت پیشرو در زمینه تمیز کردن فرش معمولا از تجهیزات اساسی برای شستن قالی استفاده می کند. این نوع شرکت ها از فرآیند استخراج بخار داغ استفاده می کنند که الیاف فرش را به طور عمیق پاک می کنند تا لکه های قابل مشاهده ، خاک و پودر پنهان و مواد حساسیت زا را از بین ببرد.

یکی از ویژگی های کلیدی در قالیشویی که آنها را از سایر شرکت ها متمایز می کند این واقعیت است که همه تکنسین های تخصصی در زمینه روش های تمیزکاری قالی باید آموزش ببینند و این کارخانه دارای گواهینامه بوده و سابقه آنها باید مورد بررسی قرار بگیرند. معمولا یک شرکت مدرن از مواد و شامپوها بسیار عالی برای شستشوی فرش استفاده می شود.

شرکت قالیشویی راگا

شرکت قالیشویی راگا در تهران تاسیس شده است. این شرکت شستشوی فرش ، تمیز کردن فرش ، شستشوی مبلمان و همچنین تمیز کردن تمام فرش های دستباف ابریشمی و نفیس ایرانی را انجام می دهد. قالیشویی راگا افتخار دارد که سالها در ایران گواهینامه های حقوق مصرف کننده دریافت کرده است.

ابزار مدرن شستشوی فرش

شستشوی فرش با بهترین کیفیت و ابزار مدرن

شستشوی فرش و مبل راگا:

اگر به دنبال گزینه های تمیز کردن سازگار با محیط زیست برای اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان یا محل کار خود هستید ، به ما را سفارش دهید ، ما به آرامی مبلمان شما را با بهترین مواد و ابزار مدرن ، پرسنل متخصص تمیز می کنیم.

ارتباط با قالیشویی تهران راگا :

دفتر مرکزی ۲۲۵۱۰۰۴۱

شمال تهران ۲۲۵۱۸۰۰۱